Türkiye’de Enerji Dönüşümü

2017 yılında kurulan SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, Türkiye’nin düşük karbonlu enerjiye geçiş alanında çalışan ilk ve tek düşünce kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor.

SHURA, Türkiye’nin enerji sektörünün dönüşümünün politika, teknoloji ve fayda ve maliyetler açılarından tüm yönleri üzerine yapıyor olduğu veri bazlı ve tarafsız çalışmalarının yanısıra enerji sektöründeki farklı paydaşları biraraya getiren ortak bir zemin sunuyor.

Kurulduğu günden bu yana yaptığı çalışmalarla Türkiye enerji sektörünü ve ülkenin ekonomik gelişimini destekleyen SHURA, Türkiye’nin enerji dönüşümünü ekonomik potansiyeli ve teknik fizibilitesi ile değerlendiriyor ve ilgili politika araçlarına yönelik bir anlayışın oluşturulmasına yardımcı oluyor.

SHURA kurulduğu günden bu yana 40’dan fazla yayımladığı çalışması ve 150’den fazla etkinlikteki aktif katılımıyla çalışmalarından çıkan sonuçları sektör paydaşlarıyla paylaşıyor ve enerji dönüşümünün güncel sorularına yanıt vermeye çalışıyor. Bu süreç içinde Türkiye’nin enerji dönüşümü alanında önemli gelişmeler yaşandı, dönüm noktaları kayda geçti.

SHURA’nın yolculuğunu ve Türkiye’nin enerji dönüşümünü sizin için hazırladığımız bu broşürden takip edebilirsiniz.