Gelecek Etkinlikler

29-30 Eylül 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın, online olarak gerçekleştirilecek Black Sea Energy Week’te moderatör ve konuşmacı olarak yer alacak. Programa ulaşmak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

13 Ekim 2020

SHURA Enerji Dönüșümü Merkezi Türkiye’nin enerji verimliliği potansiyelini 2030 yılına kadar inceleyen yeni raporunu açıklıyor.

“Türkiye’nin Elektrik Sistemi Dönüșümünde Enerji Verimliliğinin Rolü: Enerji Verimliliğini Hızla Artırmak için Yeni İș Modellerini Hayata Geçirmek” raporumuz, enerji verimliliği alanındaki teknoloji ve çözümlerin yanı sıra Türkiye’de bu alanda yapılabilecek yatırımlarla ilgili önerileri ve bu yatırımların sağlayacağı faydaları anlatıyor. 13 Ekim 15.00-16.30 arasında geçekleşecek etkinliğimiz, SHURA Web Sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube’dan eş zamanlı olarak canlı yayınlanacak.

Geçmiş Etkinlikler

24 Eylül 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Analisti Ahmet Acar Zero Build Turkey Forumu’nda ”Binalarda enerji performansının geliştirilmesine yönelik yaklaşımlar” konulu oturumda konuşmacı olarak yer aldı. Online gerçekleştirilen forumun programına ulaşmak için tıklayınız.

17 Eylül 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın, Invest in Turkey Forumu’nda ”Kovid-19 sonrasında Türkiye enerji sektörünü 2021’de neler bekliyor?” konulu oturumda moderatör olarak yer aldı. Online gerçekleştirilecek forumun programına ulaşmak için tıklayınız.

25 Ağustos 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın Hidrojen Teknolojileri Derneği’nin düzenlediği, “Türkiye’de temiz hidrojen teknolojilerinin bugünü ve geleceği” konulu Ulusal Hidrojen Web Paneline katılım sağladı. Program için tıklayınız.

28 Temmuz 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Değer Saygın, Dünya Enerji Konseyi Türkiye tarafından düzenlenen DEK Atölye kapsamında “COVID-19 Pandemi Sürecinin Çevre Üzerine Etkileri” konulu e-söyleşiye katıldı. E-söyleşide konuyla ilgili sunum yapan Saygın katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı. Sunuma ulaşmak için lütfen tıklayınız.

05 Haziran 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın Hidrojen Teknolojileri Derneği’nin düzenlediği toplantıya katılım sağladı. Program için tıklayınız.

03 Haziran 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın “Daha Sürdürülebilir bir Gelecek için Esnek HVAC Çözümleri” başlıklı TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Sempozyumu’na konuşmacı olarak katıldı.

02 Haziran 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın Kadir Has Üniversitesi “Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi” nin organize ettiği “Online energy Talks-6” ya konuşmacı olarak katıldı.

28 Mayıs 2020

SHURA, Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın, İstanbul Politikalar Merkezi İklim Değişikliği Çalışmaları Koordinatörü Dr. Ümit Şahin ile birlikte Murat Aksoy’un moderatörlüğünde “Korona Döneminde İklim Değişikliği ve Enerji Dönüşümü” konulu “Nasıl bir Dünya? Nasıl bir Türkiye?” program serisine katıldı.

26 Mayıs 2020

SHURA, 15:15-16:30 saatleri arasında EDİDER tarafından düzenlenen ve enerji sektörünün ilk sanal forumu olan “Dijital Enerji Forumu 2020” de, “Sürdürülebilir Gelecek” panelinde konuşmacı olarak yer aldı.

18 Mayıs 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın IPM’nin düzenlediği “Salgın ve Toplum” webinar serisine 18 Mayıs 2020 tarihinde konuşmacı olarak katıldı. Videoya buradan ulaşabilirsiniz.

21 Nisan 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi direktörü Değer Saygın, 21 Nisan 2020’de “The 1st World CleanTech Week eConvention” etkinliğinde Stanford Universitesinden Marc Jacobson’ın moderatörlüğündeki “Smart Energy Systems” online panelinde konuşmacı olarak yer aldı.

13 Mart 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi direktörü Değer Saygın, Solar İstanbul kapsamında Güneş Enerjisi Fuarı’na katılarak kamu, yeni politika modelleri, enerjisini üreten tesisler ve mevzuatta çatıyla ilgili yaşanan sorunlar konularında konuştu.

06 Şubat 2020

SHURA Enerji Merkezi direktörü Değer Saygın, EPDK destekli “Enerjim Her Yerde” ELDER projesi için 6 Şubat 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

05 Şubat 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi direktörü Değer Saygın, 5 Şubat 2020 tarihinde Türkiye Enerji Zirvesi (TEZ) tarafından Ankara’da düzenlenen  Danışma Kurulu toplantısına katıldı.

04 Şubat 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, 4 Şubat 2020 tarihinde T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve TEİAŞ’ta bir sonraki raporunun “2030 yılına doğru, Türkiye optimum elektrik üretim kapasitesi” taslak sonuçları hakkında bir tanıtım sunumu gerçekleştirdi.

24 Ocak 2020

SHURA , 24 Ocak Cuma günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi’nde Enerji Verimliliği Çalıştayı düzenledi.

 21 Ocak 2020

21 Ocak tarihinde, SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi direktörü Değer Saygın, yeni yayınlanan “Türkiye Ulaştırma  Sektörünün Dönüşümü: Elektrikli Araçların Türkiye Dağıtım Şebekesine Etkileri” raporu hakkında EBRD’ye webex sunumu gerçekleştirdi.

17 Ocak 2020

SHURA’dan Ayşe Ceren Sarı 17 Ocak Cuma günü Dünya Enerji Konseyi Türkiye tarafından organize edilen “Türkiye’de İklim Değişikliği, Yeni Enerjiler ve Enerji Dönüşümü” konulu DEK konuşmasına ve İstanbul Sanayi Odası tarafından organize edilen Enerji Verimliliği Ödülleri törenine katıldı.

17 Ocak 2020

SHURA, DEK Türkiye Konuşmaları’nda “Türkiye’de İklim Değişikliği, Yeni Enerjiler ve Enerji Dönüşümü” konulu panele konuşmacı olarak katıldı.

15 Ocak  2020

SHURA, Ankara’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın organize ettiği Enerjide Arama Buluşmalarında “Hidrojenin Türkiye Enerji Stratejisindeki Yeri” üzerine konuşmacı olarak katıldı.

14 Ocak 2020

SHURA Günder 4. Solarena etkinliğinde Türkiye Ulaştırma Sektörünün Dönüşümü: Elektrikli Araçların Türkiye Dağıtım Şebekesine Etkileri”raporunun sunumunu gerçekleştirdi.

11 Ocak  2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, Abu Dabi’de düzenlenen IRENA’nın 10. Genel Kurul toplantısına enerji sektörünün karbonsuzlaşması ve yeşil hidrojen konularındaki tartışmalara katkıda bulunmak üzere katıldı.

02 Ocak 2020

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi direktörü Değer Saygın Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneğinde HASAT projesi faz 2 toplantısı kapsamında, SHURA’nın önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği “Dağıtık üretimin şebeke ve piyasa entegrasyonu” çalışması hakkında tanıtım sunumu gerçekleştirdi.

24 Aralık 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi,  Build Upon 2 projesinin danışma kurulu ikinci toplantısına katıldı.

20 Aralık 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, 20 Aralık 2019 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Enerji Piyasaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde, “Türkiye’de Düşük Karbonlu Enerjiye Geçişte Teşvik, Destek ve Sübvansiyonlar” konulu sunum yaptı.

19 Aralık 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, 19 Aralık Perşembe günü “Türkiye’de Enerji Dönüşümünü Hızlandırmak İçin Enerji Verimliliği Yol Haritası Çalışma Toplantısı”nı gerçekleştirdi. Toplantıda enerji verimliliği potansiyel, opsiyon ve yol haritasına dair gerçekleştirilen analiz sonuçları paydaşlarla paylaşıldı ve değerlendirildi.

19 Aralık 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, 19-20 Aralık tarihinde gerçekleşen 4. Pil Teknolojileri ve Enerji sistemleri çalıştayında, Pil ve Batarya Teknolojisindeki Gelişmeler konulu panelde konuşmacı olarak yer aldı.

18 Aralık 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, 18 Aralık’ta İstanbul Karaköy’deki Minerva Han’da, “Türkiye Enerji Sektöründe Teşvik, Destek ve Sübvansiyonların Etkisi” konulu sunum ve panel düzenledi.

12 Aralık 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi direktörü Değer Saygın Elektrik Üreticileri Derneğinde yeni yayımlanan raporu “Enerji ve Ulaştırma Sektörleri Dönüşümünde Batarya Teknolojilerinin Rolü” hakkında tanıtım sunumu gerçekleştirdi.

06 Aralık 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansına (COP25) Türkiye enerji dönüşümünde inovasyon çalışmasıyla katıldı.

27 Kasım 2019

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA), SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi ortaklığı ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle Ankara’daInnovation Dayetkinliğini gerçekleştirdi.

30-31 Kasım 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın UN Habitat’ın Rusya Ekaterinburg’da düzenlediği “Dünya Kentler Günü 2019” konferansı kapsamında “Kentsel Yenilenebilir Enerji Üretiminde Fırsatlar” başlıklı panele ve ayrıca “Kentsel Yenilenebilir Enerji Üretimi” konularında konuşmacı olarak katıldı.

18 Ekim 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesinin organize ettiği VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nde “2030 Senaryosunda Türkiye’nin En Büyük Dağıtım Şebekelerinin Pilot Bölgelerinde Elektrikli Araçların Şebekeye Etki Analizleri” başlıklı oturumda konuşmacı olarak katılım sağladı.

18 Ekim 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi TMMOB MMO’nun düzenlediği V. Enerji Verimliliği Kongresi ve Sergisi’nde yayınlanmak üzere olan Elektrikli Araçlar raporu hakkında tanıtım yaptı.

17 Ekim 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın IPFA Türkiye ve Çakmak Avukatlık Ortaklığı’nın düzenlediği “Yenilenebilir finansmanındaki zorluklar: YEKA projeleri ve 2020 sonrası görünüm” konulu panele açılış konuşmacısı olarak katıldı.

07-08 Ekim 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Birleşmiş Milletler Asya Pasifik Ekonomik ve Sosyal Komisyonu tarafından Bangkok’ta düzenlenen 10. Uluslararası Sürdürülebilir Gelişim için Enerji Forumuna konuşmacı olarak katıldı.

26 Eylül 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın IICEC (Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi) tarafından düzenlenen Dr. Emre Gençer’in “Hızla Değişen Enerji Sisteminin İncelenmesi” başlıklı seminerine konuşmacı olarak katıldı.

28 Ağustos 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi TÜBİTAK MAM Enstitüsü ile birlikte batarya enerji depolama konusunda Ankara’da bir çalıştay gerçekleştirdi.

26-28 Ağustos 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, 26-28 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşen WESCE (World Energy Strategies Congress and Exhibition) Kongre ve Fuarında, Yenilenebilir Enerji Politika ve Stratejileri konulu panelde konuşmacı olarak yer aldı.

20 Ağustos 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın Ethno Village Čardaci’de Güneydoğu Avrupa’da Sürdürülebilir Kalkınma Bölgesel Eğitim ve Bilgi Merkezi tarafından organize edilen ve “Enerji ve İklim Planlama” başlıklı 15. Bölgesel Yaz Okulu’nda Türkiye’deki enerji dönüşüm tecrübelerinden öğrenilenler konusunda ders vermiştir.

08 Ağustos 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi “Elektrikli Taşıt Araçlarının, Elektrik Dağıtım Sistemine Etkisinin İncelenmesi” başlıklı paydaş bilgilendirme toplantısını T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile birlikte düzenledi. Toplantıya kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinden olmak üzere 100 kişinin üzerinde katılım sağlandı.

30 Mayıs 2019

ICCI 2019’da “Finans ve Yatırımlar” başlıklı oturum SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Yönlendirme Komitesi Başkanı Selahattin Hakman’ın moderatörlüğünde düzenlendi.

30 Mayıs 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın ICCI 2019 kapsamında “Enerji Depolama Türkiye” başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer aldı.

29 Mayıs 2019

ICCI 2019 kapsamında SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Dr. Değer Saygın’ın moderatörlüğünde “Türkiye’de Enerji Dönüşümünün Finansmanı” konulu panel düzenledi.

28 Mayıs 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın ICCI 2019 kapsamında Türk Alman Enerji Forumu’nda “Sector Coupling & Infrastructure” konulu Çalışma Grubu III’e “Sistem esnekliğini artırmak için gereken seçeneklerin maliyet ve faydaları” başlıklı sunumu ile katıldı.

20 Mayıs 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın 20 Mayıs tarihinde düzenlenen 3. Ilgaz Enerji Çalıştayı’nın “Anadolu’da Enerji” başlıklı panelinde ana konuşmacılardan biri olarak yer aldı.

8-9 Mayıs 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi EBRD’nin 8-9 Mayıs’ta gerçekleşen Annual Meeting 2019 toplantısında yer alan “Just Transition” adlı panele katıldı.

29 Nisan 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Yönlendirme Komitesi Başkanı Selahattin Hakman 29 Nisan’da düzenlenen 4. Enerji Tedariği Zirvesi’nde Enerji Piyasalarında Finansman başlıklı panele moderatör olarak katılmıştır. Etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

27 Nisan 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Diretörü Dr. Değer Saygın 27 Nisan’da ODTÜ Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen Enerji Depolama Sistemleri Paneli’nde depolama sistemlerinde maliyet fayda ve boyut konulu bir sunum gerçekleştirdi.

26 Nisan 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Diretörü Dr. Değer Saygın 25-26 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda (ICSG Istabul 2019) sunum gerçekleştirdi.

19 Nisan 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın 19 Nisan’da düzenlenen EPDK’da (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) batarya depolama teknolojileri ile ilgili bir paydaş toplantısı düzenledi.

12 Nisan 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın 12 Nisan’da düzenlenen 10. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’nda “Enerji verimliliğini bir kaynak olarak düşünmek, enerji verimliliğinin maliyet avantajı” başlıklı bir konuşma gerçekleştirmiştir. Etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

9-10 Nisan 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi 90 ülkeden 2000 kişinin üzerinde katılımcı ile  9-10 Nisan tarihlerinde gerçekleşen Berlin Energy Transition Dialogue (BETD) 2019’a katılım gösterdi. Etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

5 Nisan 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın 5 Nisan Cuma günü Solarex İstanbul 2019 kapsamında enerji depolama ve elektrikli araçlar ile ilgili oturumda sunum gerçekleştirdi.

5 Nisan 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi 4-6 Nisan tarihlerinde gerçeklen Solarex İstanbul 2019 fuarında bir panel organize etti, etkinlik programına buradan erişebilirsiniz.

3 Nisan 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın ELDER tarafından düzenlenen etkinlikte “Farkli Enerji Depolama Sistemleri Maliyet&Fayda Değerlendirmesi Ve Potansiyel Piyasaya Etkileri” konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

2 Nisan 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın ICCT tarafından düzenlenen “Reducing emissions from passenger cars in Turkey” adlı etkinliğe “Transport sector transformation in Turkey: The role of electric mobility” başlıklı sunumu ile katılım gösterdi.

26 Mart 2019

Farklı açılardan enerji dönüşümü kapsamında özel sektörün rolünü değerlendirebilmek amacıyla SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, Enerji Verimliliği Yuvarlak Masa Toplantısı‘nı faklı sektörlerden katılımcılarla 26 Mart’ta gerçekleştirdi.

23 Mart 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın, SUCOOL tarafından düzenlenen InnoEnergy Power Up programının Bootcamp adlı etkinliğinde “Enerji Dönüşümünde İnovasyonun Rolü” konulu sunumunu yaptı.

19 Mart 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın konuşmacı olarak yer aldığı, ODTÜ Mezunlar Derneği Enerji Komisyonu tarafından 19 Mart tarihinde düzenlenen etkinlikte Türkiye’de eyenilenebilir enerji üzerine bir sunum yaptı.

21 Şubat 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Milli ve Bağımsız Enerji panelinde konuşmacı olarak yer aldı.

21 Şubat 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma merkezi tarafından düzenlenen “Energy Talks” adlı etkinlik serisine21 Şubat’ta konuşmacı olarak katıldı.

13 Şubat 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi’nin ‘Türkiye’de Enerji Dönüşümü: Yatırımlar ve Fırsatlar’ serisinin ikinci etkinliği  “Türkiye’nin enerji dönüşümünde kısa vadeli yatırımları hızlandırmak için uzun vadeli çözümler” BloombergNEF işbirliğiyle 13 Şubat’ta, İstanbul’da gerçekleşti.

29 Ocak 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Yönlendirme Komitesi Başkanı Selahattin Hakman, ODTÜ Mezunlar derneği tarafından 29 Aralık tarihinde düzenlenen etkinlikte sunum yaptı.

22 Ocak 2019

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi’nin “Türkiye’de Enerji Dönüşümü: Yatırımlar ve Fırsatlar” etkinlik serisinin ilki olarak ve OECD ile işbirliği içerisinde 22 Ocak 2019 tarihinde İstanbul’da “Düşük karbonlu ve dirençli bir geleceğe yatırım yapmak: Türkiye için fırsatlar” etkinliğini düzenledi. Etkinliğin özet raporuna buradan ulaşılabilir.

19 Aralık 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın, Haliç Üniversitesi tarafından 19 Aralık tarihinde organize edilen seminerde “Türkiye Enerji Sektörünün Dönüşümü ve Yarattığı Fırsatlar” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

8 Aralık 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Konseyi’nin 8 Aralık’ta düzenlediği İstanbul Söyleşileri etkinliğinde  “Türkiye’de Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

6 Aralık 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi 6 Aralık tarihinde Katowice’de gerçekleşen COP24 etkinliğinin Turksih Pavilion’unda Avrupa İklim Fonu (ECF), İstanbul Politikalar Merkezi, New Climate Institute ve 2050 Pathways Project ile birlikte özel bir etkinlik gerçekleştirdi.

29-30 Kasım 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın, SolarTR 2018 tarafından 29-30 Kasım tarihlerinde organize edilen SolarTR Danışma Kurulu’nda yer aldı. Değer Sayın aynı zamanda toplantının açılış konuşmacılarından birisiydi.

24 Kasım 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Yönlendirme Komitesi ve Danışma Kurulu Başkanı Sn. Selahattin Hakman, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi’nin 24 Kasım’da düzenlediği İstanbul Söyleşileri etkinliğinde “Türkiye’de Enerji Dönüşümü” konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

22 Kasım 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın SKD’nin (Sürdürülebilir Kalkınma Derneği) 22 Kasım tarihinde düzenlenen Karbon Piyasaları Semineri’nde “İklim Değişikliği Ekseninde Karbon Piyasaları” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

22 Kasım 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın EGD’nin (Ekonomi Gazetecileri Derneği) 22 Kasım tarihinde düzenlediği X. Küresel Isınma Kurultayı’na konuşmacı olarak katıldı.

13-14 Kasım 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın KalDer’in (Türkiye Kalite Derneği) 13-14 Kasım tarihlerinde düzenlediği “Sürdürülebilir Ortak Gelecek” etkinliğinin “Enerji’de Neredeyiz” oturumunda moderatör olarak görev aldı.

8 Kasım 2018

Yael Taranto 8 Kasım’da ATA Insights tarafından düzenlenen “Türkiye’de Yenilenebilir Enerji” webinar etkinliğinde yenilenebilir enerji pazarının gelişimi ve uluslararası yatırımcılar için fırsatlar konulu sunum yaptı.

5-6 Kasım 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi TÜREB’in (Türkiye Rüzgâr Enerjileri Birliği) 5-6 Kasım tarihlerinde düzenlediği 7. Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi’ne katıldı.

25-26 Ekim 2018

SHURA Enerji Analisti Ayşe Ceren Sarı ÇEKÜL tarafından 25-26 Ekim tarihlerinde düzenlenen “Yerel Yönetimler Için Doğa Dostu Kent Yaklaşımları” seminerine eğitmen katıldı. Seminer, kentlerdeki enerji dönüşümünü sağlama, su ve atık sistemlerinin dayanıklılığını artırma stratejilerine odaklanıyor.

26 Ekim 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Alman-Türk Enerji Forumu tarafından 26 Ekim tarihinde düzenlenen, Alman ve Türk hükümet yetkililerinin, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve çok sayıda düşünce kuruluşunun bir araya geldiği ve yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, şekebe entegrasyonu ve enerji piyasalarının tartışıldığı foruma katıldı. Ayrıca foruma Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile Almanya Enerji Bakanı da katıldı.

24 Ekim 2018

SHURA Solarbaba’nın 24 Ekim tarihinde İzmir’de düzenlediği, elektrik üreticilerini, STK ve kanaat önderlerinini bir araya getiren Solarvizyon etkinliğine katıldı. Etkinlik enerji dönüşümünde yeni trendleri, güneş enerjisinin geleceğini, teknolojiyi ve yeni iş modellerini içeriyor.

24 Ekim 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi’nin de stratejik ortağı olduğu, WRI tarafından 24 Ekim Çarşamba günü düzenlenen 6. Yaşanılabilir Şehirler Sempozyumu’na moderatör olarak katıldı.

9-10 Ekim 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) destekleriyle 9-10 Ekim tarihlerinde düzenlenen 9. Türkiye Enerji Zirvesi’nde iki önemli etkinlik düzenledi.

2 Ekim 2018

Dr. Değer Saygın, GÜNDER’in 2 Ekim tarihinde düzenlediği “Sektörün Sürdürülebilirliğini Sağlamak” etkinliğine açılış konuşmacısı olarak katıldı.

28 Eylül 2018

Dr. Değer Saygın, Cenevre Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı Enerji Bölümü’nde 28 Eylül tarihinde “Türkiye’de enerji” konusunda bir ders verdi.

27 Eylül 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, UNECE’nin (United Nations Economic Commission for Europe) 27 Eyül tarihinde Cenevre’de düzenlediği 27th Session of the Committee on Sustainable Energy organizasyonunun “Deep Transformation of the Energy System through Electricity“ özel oturumunda “Türkiye’nin Enerji Sisteminde Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı” raporunun sunumunu gerçekleştirdi.

5-7 Eylül 2018

Dr. Değer Saygın, IRENA’nın (International Renewable Energy Agency) 5-7 Eylül tarihleri arasında Bonn’da düzenlediği Innovation Week 2018 organizasyonunun “Electrification of Heat” özel oturumuna konuşmacı olarak katıldı.

10 Temmuz 2018

Değer Saygın, 10 Temmuz’da AHK Türkiye (Die Deutsch-Türkisch Industrie und Handelskammer) Enerji Çalışma Grubu’na “Türkiye’nin Enerji Sisteminde Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı” raporunun sunumunu gerçekleştirdi.

29 Haziran 2018

SHURA Enerji Dönüşmü Merkezi, Avrupa Komisyonu’nun Elektrik İletim Sistemi İşletmecileri Birliği (ENTSO-E) ile 29 Haziran tarihinde Brüksel’de “Sistem Entegrasyonu Çalıştayı” düzenledi.

29 Haziran 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, Avrupa Komisyonu’nun DG ENER ve DG NEAR kurumları ile 29 Haziran tarihinde Brüksel’de “Sistem Entegrasyonu Çalıştayı” düzenledi.

28 Haziran 2018

Değer Saygın, 28 Haziran tarihinde Gent şehrinde düzenlenen ECF (European Climate Foundation) seminerinde ki “Innovation” özel oturumunda “Türkiye’nin Enerji Sisteminde Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı” raporunun sunumunu gerçekleştirdi.

27 Haziran 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, CAN Europe (Climate Action Network Europe) ile birlikte 27 Haziran günü 13.00-14.00 (Türkiye saati) saatleri arasında “Türkiye’nin Enerji Sisteminde Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı” konulu web semineri gerçekleştirdi.

26 Haziran 2018

Değer Saygın, “Türkiye’nin Enerji Sisteminde Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı”  raporunun Avrupa Tanıtım Turu’nun bir parçası olarak OECD Environment Division ve IEA System Integration Division kurumları ile 26 Haziran tarihinde Paris’te toplantılar gerçekleştirdi.

21 Haziran 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, 21 Haziran’da “Türkiye’nin Enerji Sisteminde Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı”  raporu Tanıtım Turu’nun Özel Sektör ayağı olan, “Paydaş Danışma Toplantısı” düzenledi. Toplantı ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

20 Haziran 2018

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, 20 Haziran’da “Türkiye’nin Enerji Sisteminde Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı”  raporu Tanıtım Turu’nun Sivil Toplum ayağı olan, “Paydaş Danışma Toplantısı” düzenledi. Toplantı ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

10 Mayıs 2018

10 Mayıs 2018’de SHURA, GÜNDER tarafından Ankara’da düzenlenen Güneş Yol Haritası Çalıştayı’na katıldı. Dr. Değer Saygın SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi’nin yeni şebeke çalışması ve güneş piyasalarıyla ilgili uluslararası en iyi uygulama örneklerini sundu.

9 Mayıs 2018

9 Mayıs 2018’de SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi resmi açılışını İstanbul’da gerçekleştirdi. Açılışta, SHURA ilk çalışması olan “Türkiye’nin Enerji Sisteminde Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı” adlı raporun da lansmanını gerçekleştirdi.

5 Mayıs 2018

5 Mayıs 2018’de, Dr. Değer Saygın mentorlarından biri olduğu, Sabancı Üniversitsi SUCOOL InnoEnergy PowerUp Bootcamp’e katıldı.

24 Nisan 2018

24 Nisan 2018’de, SHURA Yeşil Düşünce Derneği tarafından düzenlenen Sekizinci Yeşil Ekonomi Konferansı’na katıldı. Dr. Değer Saygın “Türkiye’de Yenilenebilir Elektrik Üretim Teknolojilerinde 2026’ya Kadar Yatırım Potansiyeli” sunumu yaptı.

19 Nisan 2018

19 Nisan 2018’de, SHURA Agora Energiewende tarafından düzenlenen Yenilenebilir Odaklı Elektrik Sistemlerinde Sistem Güvenirliliği Çalıştayı’na katıldı. Dr. Değer Saygın “Türkiye’de Şebekenin Rüzgar ve Güneş Enerjisini Entegre Etme Kabiliyetininin Değerlendirmesi” sunumu yaptı.

30 Mart 2018

30 Mart 2018’de SHURA, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen 9. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’na katıldı. Dr. Değer Saygın “Enerji Dönüşümü ve Enerji Verimliliğinde Yeni İş Modelleri” başlıklı sunumu yaptı.

Basın

29.09.2020 Enerji Portalı Yazı

15.09.2020 İklim Haber Yazı

09.09.2020 Dünya Yazı

07.09.2020 Enerji Portalı Yazı

07.09.2020 ST Endüstri Yazı

05.09.2020 Hürriyet Yazı

05.09.2020 Türkiye Gazetesi Yazı

04.09.2020 Yeşil Haber Köşe Yazısı

04.09.2020 Sabah Yazı

04.09.2020 Enerji Günlüğü Yazı

04.09.2020 Enerji Portalı Yazı

04.09.2020 Anadolu Ajansı Yazı

04.09.2020 Türkiye Enerji Vakfı Yazı

03.09.2020 Enerji Portalı Yazı

24.08.2020 Deutsche Welle Türkçe Video

12.08.2020 Enerji Portalı Yazı

24.07.2020 ST Endüstri Yazı

21.07.2020 Hürriyet Yazı

21.07.2020 Vatan Yazı

7.07.2020 Enerji Portalı Yazı

21.06.2020 Enerji Günlüğü Yazı

18.06.2020 Number One Yazı

17.06.2020 Hürriyet Yazı

17.06.2020 NTV Yazı

04.06.2020 Enerji Portalı Yazı

06.05.2020 Yeşil Haber Yazı

5.05.2020 Analiz Gazetesi Yazı

04.05.2020Anadolu Ajansı(AA) Yazı

1.05.2020 EKO IQ Yazı

20.04.2020Hürriyet Yazı

17.04.2020 Enerji Portalı Yazı

17.04.2020 Anadolu Ajansı(AA) Yazı

17.04.2020 Yeni Şafak Yazı

29.03.2020Hürriyet Kelebek Yazı

27.03.2020 Yeni Akit Yazı

24.03.2020 Ekonomist Yazı

20.03.2020 Montel-Foreks Röportaj

20.03.2020 Star.com.tr Yazı

17.03.2020 Montel-Foreks Röportaj

13.03.2020 Enerji Portalı Yazı

24.02.2020 Yeni Akit Yazı

21.02.2020 Hürriyet Yazı

05.02.2020 Enerji Portalı Yazı

24.01.2020 Enerji Portalı Yazı

07.01.2020 Yeşil Haber Yazı

07.01.2020 Ekonomist Yazı

07.01.2020 İstanbul Ticaret Odası (ITO) Yazı

31.12.2019 Enerji Portalı Yazı

31.12.2019 Kafkas Haber Yazı

28.12.2019 Hürriyet Yazı

28.12.2019 F5 Haber Yazı

26.12.2019 Enerji Portalı Yazı

25.12.2019 ET AUTO Yazı

24.12.2019 Görsel Haber Yazı

24.12.2019 Hürriyet Yazı

24.12.2019 Elektrik Üreticileri Derneği Yazı

24.12.2019 New York Business Excellence Yazı

24.12.2019 Enerji Günlüğü Yazı

24.12.2019 Hürriyet Daily News Yazı

24.12.2019 Daily Sabah Yazı

24.12.2019 NTV Yazı

24.12.2019 Külliyet Yazı

24.12.2019 Dünya Yazı

24.12.2019 Haberegider Yazı

24.12.2019 En Bursa Yazı

24.12.2019 Ulaşımonline Yazı

24.12.2019 Ulaştırma Gazetesi Yazı

24.12.2019 Headtopics Yazı

24.12.2019 İstiklal Yazı

24.12.2019 Diyarbakır Söz Yazı

24.12.2019 Şehrivan Yazı

24.12.2019 Tünaydın Yazı

24.12.2019 Adana Haber54 Yazı

24.12.2019 Ben TV Yazı

23.12.2019 TEHAD Yazı

23.12.2019 Thedöviz.com Yazı

23.12.2019 Yeni Mesaj Yazı

23.12.2019 Hürriyet Yazı

23.12.2019 Yeni Akit Yazı

23.12.2019 Beyaz Gazete Yazı

23.12.2019 Bölge Gündem Yazı

23.12.2019 Pusula Haber Yazı

23.12.2019 Anadolu Ajansı Yazı

23.12.2019 Van Postası Yazı

23.12.2019 Dokuz Haber Yazı

23.12.2019 Memurlar.net Yazı

23.12.2019 Son dakika Yazı

23.12.2019 Dik Gazete Yazı

23.12.2019 PetroTürk Yazı

23.12.2019 Milli Gazete Yazı

23.12.2019 Haber Lütfen Yazı

23.12.2019 Lider Haber Yazı

23.12.2019 F5 Haber Yazı

23.12.2019 Lodos Haber Yazı

23.12.2019 Belge Yazı

23.12.2019 Yenikapı Haber Yazı

23.12.2019 Pusula Haber Yazı

23.12.2019 Gazete Ekonomi Yazı

23.12.2019 Yeni Birlik Yazı

23.12.2019 Aydınpost Yazı

23.12.2019 Türkiye Gazete Yazı

23.12.2019 Yenihaberden Yazı

23.12.2019 Günebakış Yazı

23.12.2019 Yeni Mesaj Yazı

23.12.2019 Denge Yazı

23.12.2019 Ekonomik Gündem Yazı

23.12.2019 Fikriyat Yazı

23.12.2019 Amerikalı Türk Yazı

23.12.2019 Star Yazı

23.12.2019 Enerji Günlüğü Yazı

20.12.2019 Yatırımlar.com Yazı

19.12.2019 İHA Yazı

19.12.2019 Enerji Portalı Yazı

18.12.2019 Konhaber Yazı

18.12.2019 Finans Haberler Yazı

18.12.2019 Hürriyet Yazı

18.12.2019 Yeni Memleket Yazı

18.12.2019 Star Yazı

18.12.2019 F5 Haber Yazı

18.12.2019 Finans Gündem Yazı

18.12.2019 Milliyet Yazı

18.12.2019 Yenihaberden Yazı

18.12.2019 Bursadabugün Yazı

18.12.2019 Ekonomi Haber7 Yazı

18.12.2019 BloombergHT Yazı

18.12.2019 İzmir Haber Merkezi Yazı

18.12.2019 HaberTürk Yazı

18.12.2019 Paratic Yazı

18.12.2019 Borsa Kredi Yazı

13.12.2019 Beykoz Üniversitesi Yazı

11.12.2019 Enerji Portalı Yazı

04.12.2019 Enerji Portalı Yazı

04.12.2019 Enerji Ekonomisi Yazı

03.12.2019 Enerji Günlüğü Yazı

30.11.2019 Enerji Gazetesi Yazı

28.11.2019 BloombergHT Röportaj

28.11.2019 Enerji Günlüğü Röportaj

27.11.2019 Petroturk Yazı

27.11.2019 Memleket Yazı

27.11.2019 Son Dakika  Yazı

27.11.2019 Yenihaber Yazı

27.11.2019 Pusula Haber Yazı

27.11.2019 Finans Haberler Yazı

27.11.2019 Konhaber Yazı

27.11.2019 Memurlar.net Yazı

22.11.2019 Sabah Yazı

20.11.2019 Enerji Portalı Yazı

20.11.2019 Electricity Turkey Yazı

19.11.2019 Enerji Ekonomisi Yazı

18.11.2019 ST Endüstri Yazı

13.11.2019 Yatırımlar Yazı

13.11.2019 Petroturk Yazı

08.11.2019 Enerji Gazetesi Yazı

04.11.2019 Enerji Portalı Yazı

01.11.2019 Kobi Efor Yazı

01.11.2019 ICT Media Yazı

17.10.2019 Enerji Portalı Yazı

16.10.2019 Enerji Portalı Yazı

13.10.2019 Milliyet Yazı

08.10.2019 Yeşil Haber Article

08.10.2019 Yeşil Haber Article

08.10.2019 Petroturk Yazı

08.10.2019 Eko Haber Yazı

06.10.2019 Yenigün Yazı

04.10.2019 Elektrik Haber Yazı

04.10.2019 Borsa Gündem Yazı

04.10.2019 Hürriyet Yazı

04.10.2019 Cumhuriyet Yazı

03.10.2019 Anadolu Ajansı Yazı

03.10.2019 Yeşil Ekonomi Yazı

03.10.2019 Enerji Günlüğü Yazı

03.10.2019 Businessworld Global Yazı

03.10.2019 Petroturk Yazı

03.10.2019    Haber Ekonomi Yazı

03.08.2019    Yeşil Haber Yazı

16.07.2019    İş’te Kobi Yazı

19.06.2019    Hürriyet Yazı

17.06.2019    Yeşil Haber Yazı

30.05.2019    Gazete Ekonomi Yazı

24.05.2019    Türkiye Yazı

24.05.2019    Milliyet Yazı

24.05.2019    Dünya Yazı

24.05.2019    Anadolu Ajansı Yazı

20.05.2019    Anadolu Ajansı Yazı

25.04.2019 Daily Sabah Article

12.02.2019 Daily Sabah Article

03.02.2019 Business Week Yazı

01.02.2019 Haber Ekonomi Yazı

09.01.2019 DEK Türkiye Röportaj

26.12.2018 Heinrich Böll  Röportaj

22.11.2018 Bloomberg HT Yazı

15.11.2018 Gündergi Yazı

12.11.2018 Bloomberg HT Yazı